Kurz je určen pro zájemce, kteří mají alespoň minimální zkušenosti s tlumočením komunitním/bilaterálním či doprovodným a chtěli by se o bilaterálním tlumočení (bez zápisu i se zápisem, tlumočení z listu a šušotáži), roli komunitního tlumočníka a etice tlumočení dozvědět více, zkoušet si v průběhu kurzu průběžně tlumočit (v různých tematických rolových situacích), dostávat zpětnou vazbu od lektorů a společně s ostatními účastníky hledat a sdílet nejlepší vhodná řešení.

Připravovaná a probíraná témata:

1. Vzdělání (kromě vysokoškolského)
  2. Vyšší odborné vzdělání, vysokoškolské vzdělání. Nostrifikace
  3. Těhotenství, narození dítěte v ČR, péče o dítě (sociální otázky)
  4. Stáří, invalidita, důchody, speciální péče
  5. Osoby samostatně výdělečně činné, podnikání fyzických osob
  6. Zaměstnání a pracovněprávní vztahy
  7. Pobyt v ČR (povolení k pobytu)
  8. Finanční gramotnost
  9. Mezinárodní ochrana
  10. Návštěva lékaře

Zájemci mohou svou přihlášku zaslat na ivana.cenkova@ff.cuni.cz a/nebo na: lukas.klimes@ff.cuni.cz.

Účast je v rámci projektu NPO pro všechny účastníky zdarma.

Maximální počet účastníků: celkem 24 účastníků
z toho: 12 (jazyková kombinace UK-CS) a 12 (jazyková kombinace RU-CS).

Místo konání: Ústav translatologie, Hybernská 3, učebny 206, 203 a 202

Přihláška ke stažení

Úvod > Nástěnka > Pilotní kurz komunitního (bilaterálního) tlumočení: ukrajinština-čeština a ruština čeština (15.–17. 9. 2023)