Výstava k 55. výročí úmrtí Jiřího Levého, předního českého teoretika překladu

Ústav translatologie realizoval výstavu týkající se osobnosti Jiřího Levého (1926–1967), a to při příležitosti 55 let, jež nás dělí od jeho předčasného úmrtí. Výstava byla instalována v prostorách Šporkova paláce v Hybernské ulici č. 3, Praha 1 (sídlo Ústavu translatologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy). Vernisáž a realizace výstavy proběhly za podpory Státního fondu kultury České republiky a Zastoupení Evropské komise v České republice.

Výstava usiluje o připomenutí této vědecké osobnosti světového významu: Jiří Levý se podílel na položení základů budoucí vědecké disciplíny translatologie. Výstava zahrnuje jak fotografie J. Levého, tak snímky z jeho písemné pozůstalosti.

Všechny panely výstavy Jiří Levý, inovativní teoretik, ale především krásný člověk si můžete prohlédnout zde.

Vernisáž této výstavy se uskutečnila 4. listopadu 2022 od 11 hod. dopoledne, ve vestibulu Ústavu translatologie FF UK.

Pozvánku na vernisáž včetně doprovodného informačního materiálu naleznete zde.

Úvod > Věda a výzkum > Výstavy > Výstava k 55. výročí úmrtí Jiřího Levého, předního českého teoretika překladu