Online překladatelská stáž v Českém centru Londýn

České centrum Londýn hledá externího online stážistu, který by se stal silnou oporou našeho týmu od října 2021, a to na dobu tří až šesti měsíců (delší doba stáže je vítána). Stáž bude zaměřena na překlady textů z angličtiny do češtiny a v menší míře i z češtiny do angličtiny. Bude se jednat zejména o texty pro českou verzi webové stránky Českého centra v Londýně (ČCL) (www.czechcentre.org.uk), ale i další texty spojené s propagací akcí ČCL.

Jedná se o dobrovolnou neplacenou stáž, která bude probíhat distančně z České republiky po emailu, telefonu či Zoomu. Stáž je vhodná pro studenty vysokých škol, kteří mají jako hlavní studijní obor překladatelství či jiný sociálně vědní obor.

Co se očekává:

· Vynikající znalost českého a anglického jazyka (zejména v psaném projevu)

· Kreativní přístup k práci s textem

· Zkušenost s překlady z českého a anglického jazyka

· Zájem o kulturu

· Dobrou znalost práce na počítači

· Spolehlivost, samostatnost, odpovědnost a zorganizovanost

· Velmi dobrou komunikativnost

· Vstřícnost a pečlivost

Co je nabízeno:

· Možnost podílet se na prezentaci české kultury v zahraničí

· Práci se zajímavými texty z oblasti výtvarného umění, architektury, filmu, designu, módy, divadla, tance a hudby

· Referenci po skončení stáže

Zájemce prosíme o zaslání životopisu a motivačního dopisu v anglickém i českém jazyce na emailovou adresu info@czechcentre.org.uk do 27. září 2021. V motivačním dopise prosím uveďte, proč máte o stáž zájem, jaké máte dosavadní zkušenosti s překlady a co od této pracovní stáže očekáváte.

Úvod > Nástěnka > Online překladatelská stáž v Českém centru Londýn