ÚTRL a ÚRS volí svého laureáta Prix Goncourt

Studenti všech kombinací s francouzštinou (Bc. i NMgr.) a se zájmem o literaturu se mohou hlásit do předmětu, jehož náplní je volba českého laureáta Prix Goncourt (vychází se z 8 knih z letošní francouzské nominace). Kurz bude vypsán v LS pod kódem a názvem „AMPFVP005 / Francouzská literatura dnes – kritická reflexe aktuální scény a literárních cen“. Jde o iniciativu podpořenou Francouzským institutem, jejímž výstupem je vyhlášení českého „Goncourta“ na veletrhu Svět knihy v Praze (23.–26. 5.). Kurz bude vyučován blokově, předpokladem jeho absolvování je zejména chuť a čas přečíst alespoň čtyři z nominovaných románů a účastnit se diskusí o těchto dílech a jejich autorech. Všechny zájemce prosím, aby se mi co nejdříve ozvali na mail jovanka.sotolova@cuni.cz.

Úvod > Nástěnka > ÚTRL a ÚRS volí svého laureáta Prix Goncourt