Překladatelská stáž v Českém centru Londýn

České centrum Londýn hledá stážistu, který by se stal silnou oporou našeho týmu od září 2023, a to na dobu tří až šesti měsíců (delší doba stáže je vítána).

Stáž bude zaměřena na překlady textů z angličtiny do češtiny a v menší míře i z češtiny do angličtiny. Bude se jednat zejména o texty pro českou verzi webové stránky Českého centra v Londýně (ČCL) (www.czechcentre.org.uk), ale i další texty spojené s propagací akcí ČCL.

Stáž je vhodná pro studenty, kteří mají jako hlavní studijní obor překladatelství či jiný sociálně vědní obor.

Stáž bude probíhat distančně - online prostřednictvím emailu a Zoomu.

Pokud preferujete absolvovat stáž v Českém centru prezenčně, přímo v Londýně, uveďte to do své žádosti. Jednotlivé žádosti pak budou řešeny individuálně.

S ohledem na vystoupení Velké Británie z Evropské unie bychom Vás ale rádi upozornili na nové podmínky studentských stáží v rámci programu Erasmus+. S platností od 1.6.2023 jsou studentské stáže do Velké Británie v rámci evropského programu Erasmus+ považovány za stáž do třetí země a pro vízové a admistrativně-finanční zajištění vyžadují individuální součinnost vysílající univerzity, britských imigračních úřadů (UKVI) a zastoupení Spojeného království v Praze prostřednictvím poskytovatele vízových služeb společností TLScontact.

Co očekáváme:

• Vynikající znalost českého a anglického jazyka (zejména v psaném projevu)
  • Kreativní přístup k práci s textem
  • Zkušenost s překlady z českého a anglického jazyka
  • Zájem o kulturu
  • Dobrou znalost práce na počítači
  • Spolehlivost, samostatnost, odpovědnost a zorganizovanost
  • Velmi dobrou komunikativnost
  • Vstřícnost a pečlivost

Co nabízíme:

• Možnost podílet se na prezentaci české kultury v zahraničí
  • Práci se zajímavými texty z oblasti výtvarného umění, architektury, filmu, designu, módy, divadla, tance a hudby
  • Práci v přátelském týmu v centru Londýna

Zájemce prosíme o zaslání životopisu a motivačního dopisu v anglickém i českém jazyce na emailovou adresu [email protected] do 16. června 2023. V motivačním dopise prosím uveďte, proč máte o stáž zájem, jaké máte dosavadní zkušenosti s překlady a co od této pracovní stáže očekáváte.

Nalezeno v událostech

Nalezeno v blogu