Tematický prostor Zahájení Příběhů z NDR

Walter Womacka: Náš život. Mozaika na fasádě Domu učitelů v Berlíně (1962-1964) Foto: Christian Thiele, CC BY-SA 3.0 (Detail) https://de.wikipedia.org/wiki/Haus_des_Lehrers#/media/Datei:UnserLebenNO.jpg

Út, 10.10.2023

Goethe-Institut

Walter Womacka: Náš život. Mozaika na fasádě Domu učitelů v Berlíně (1962-1964)

Srdečně zveme na zahájení Příběhů z NDR, nové programové řady, která bude v širokém slova smyslu a ve spojení s historií domu, ve kterém Goethe-Institut sídlí a jenž mezi lety 1949 a 1990 sloužil za sídlo velvyslanectví NDR, mapovat vzpomínky na život a kulturu bývalého východoněmeckého státu.

V rámci těchto příběhů Vám představíme tematickou instalaci s výstavou o východoněmecké literatuře a především rozsáhlý doprovodný program plný kulturních akcí. Na stránce Příběhy z NDR najdete rozšiřujícími informace, články či rozhovory.

Program, který potrvá do konce února 2024, zahájí ředitel oddělení pro informace a knihovnu Thomas Meyer. Poté se můžete zůčastnit komentované prohlídky domem.

Od 19:00 Vás srdečně zveme na pódiovou diskuzi Německo a jeho východní sousedé 1989-1998: Divoké začátky a pevné základy pro dnešní dobu