31. ročník Ceny Josefa Jungmanna

Letos obnovená porota ve složení Jarka Vrbová, Helena Stiessová, Petra Martínková, Radovan Charvát a Jan Zelenka (předseda) vybrala nové laureáty Ceny Josefa Jungmanna, Ceny Tomáše Hrácha a dalších tvůrčích ocenění za překlady vydané roku 2021. Vyhlášení se koná ve čtvrtek 6. října 2022 v 17:00 ve 2. patře Goethe-Institutu (Masarykovo nábřeží 32, Praha 1). Zároveň bude uděleno stipendium Hany Žantovské na překlad poezie a Krameriův vinš za překladatelskou, nakladatelskou, knižní či všeobecně kulturní dlouhodobou záslužnou činnost. Obec překladatelů také uvede další význačné jméno do své Síně slávy.

Obec překladatelů děkuje za finanční podporu Hlavnímu městu Praze a sponzorům DILIA, Nadace ČLF, LINGEA a Goethe-Institut v Praze.

Srdečně zveme na udílení i na následný přípitek!

Pozvánku naleznete zde.

Úvod > Nástěnka > 31. ročník Ceny Josefa Jungmanna