Cena Jacques Derrida

V prestižním ocenění Cena Jacques Derrida – Cena v oblasti společenských a humanitních věd – letos získal 1. místo Mgr. Michal Zahálka, doktorand Ústavu translatologie FF UK
V prostorách Francouzského institutu v Praze byly 30. září 2021 předány ceny Francouzského velvyslanectví, které jsou každoročně udělovány mladým talentovaným vědcům z českých univerzit a výzkumných institucí. Vědecké ceny jsou rozděleny do sedmi kategorií, z nichž každá má svého sponzora. Jednou z nich je i Cena Jacques Derrida, kterou zaštítil Mgr. Karel Janeček, MBA, PhD., ve spolupráci s Velvyslanectvím Francouzské republiky v České republice. Smyslem této vědecké ceny je ocenit nejlepší výzkumné doktorské práce českých studentů doktorského studia v oblasti společenských a humanitních věd.
Úvod > Nástěnka > Cena Jacques Derrida