FF UK

ÚTRLProjekty & VeřejnostVideokonference

Videokonference

V roce 2008 jsme díky projektu podpořenému Fondem rozvoje vysokých škol vybavili tlumočnickou laboratoř novým videokonferenčním zařízením POLYCOM a od zimního semestru 2008/2009 využíváme této techniky pro pořádání společných videokonferencí pro nácvik konsekutivního a simultánního tlumočení studentů s partnerskými univerzitami konsorcia Euromasters in Conference Interpreting.

Na této stránce pravidelně zveřejňujeme internetové odkazy na záznamy uskutečněných videokonferencí, jež lze využít pro další nácvik tlumočení a pro porovnání vlastního výkonu s tlumočením kolegů z jiných kurzů.


 1. Videokonference ÚTRL Praha, ETI Ženeva a Lisabon: 27. listopadu 2008. Téma: Boj proti chudobě ve světě. Jazyky: čeština, angličtina, němčina, francouzština, ruština, bulharština, španělština.

 2. Videokonference ÚTRL Praha a Lisabon: 19. ledna 2009. Téma: Drogy. Jazyky: čeština, angličtina, němčina, francouzština.

 3. Videokonference ÚTRL Praha, ETI Ženeva, Lisabon, ESIT Paříž, DG Inte EP a DG SCIC EK: 3. dubna 2009. Téma: Regenerativní medicína a výzkum v oblasti buněk. Jazyky: čeština, angličtina, španělština, francouzština, němčina, ruština a další.

  Simultánní tlumočení studentek ÚTRL:

  Celá videokonference:


 4. Videokonference ÚTRL Praha a Lisabon - 12. listopadu 2009. Téma: Klimatické Změny.

  Jazyky: čeština, angličtina, francouzština. Tlumočí studenti pražského a lisabonského kurzu EMCI.

  Videozáznam z průběhu konference a písemný skript viz:

  http://web.ff.cuni.cz/media/utrl-2010-03-14-vc/